KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804090
nr 1280 4090
John Hedberg
(1895-1957), Sverige
Oljemålning, Gossporträtt. Signerad, daterad 1921. Olja på duk, 33x41 cm
John Hedberg, svensk bildkonstnär född 1895 i Falun, död 1957 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 20:24:19
4/10 15:21:27
John Hedberg
Läs mer om John Hedberg